Wykonujemy montaż domofonów i systemów domofonowych. Najczęściej są to domofony cyfrowe, które skutecznie wypierają domofony analogowe. Domofon cyfrowy możemy dowolnie zintegrować, np. z centralą telefoniczną. Taka integracja pozwoli zamiast klasycznej słuchawki domofonowej, obsługiwać domofon za pomocą telefonu. Integracja z systemem inteligentnego domu, natomiast pozwoli zdalnie kontrolować osoby wchodzące przez furtkę oraz komunikowanie się z nimi.

Rodzaj montowanego domofonu jest uzależniony od wielu czynników, takich jak: możliwość wykonania odpowiedniego okablowania, odległości pomiędzy furtką a posesją, wymaganych funkcjonalności. Brana jest pod uwagę również szerokość i rodzaj słupka na którym będzie panel rozmówny, wielkość instalacji oraz ewentualne integracje z innymi systemami.

Domofony przewodowe

Jak sama nazwa mówi, są to systemy w których wszystkie elementy są połączone przewodami. Domofony przewodowe wymagają wykonania odpowiedniego okablowania. W zależności od stopnia zaawansowania i technologii (domofony cyfrowe czy analogowe), okablowanie może być dwu i więcej przewodowe. W przypadku systemów domofonowych- przewodowych, brak możliwości wykonania okablowania może być ograniczeniem, które wymusi przejście na instalację domofonowa bezprzewodową. Zaletą domofonów przewodowych jest wysoka odporność na zakłócenia radiowe i możliwość instalacji w obiektach, w których występują znaczne odległości oraz trudności w rozprzestrzenianiu sygnału radiowego.

Domofony bezprzewodowe

Domofony bezprzewodowe, radiowe nie wymagają wykonywania dodatkowego okablowania budynku. Poszczególne elementy komunikują się ze sobą drogą radiową. Takie komponenty jak słuchawki czy panel rozmówny przy furtce, wymagają tylko zasilania 230 V. Dzięki temu rozwiązaniu możemy przenosić słuchawkę w dowolne miejsce w domu z gniazdkiem elektrycznym. Domofony bezprzewodowe sprawdzą się w małych budynkach, gdzie zapewniona jest łączność radiowa pomiędzy słuchawką a panelem rozmównym. Ograniczeniem będzie tu przede wszystkim odległość.

Domofony IP sieciowe

To nowy rodzaj domofonów przewodowych polecany jest szczególnie do dużych firm, gdzie komunikacja pomiędzy komponentami odbywa się poprzez tradycyjną sieć LAN. Ta forma przesyłu sygnału pozwala na dowolną skalowalność systemu domofonowego. Wykorzystujemy do tego celu istniejące okablowanie sieciowe, co obniża koszt instalacji. Systemy domofonowe IP pozwalają na łatwe zarządzanie za pomocą aplikacji oraz integrację z innymi instalacjami sieciowymi, takimi jak kontrola dostępu czy systemem monitoringu. Domofony IP idealnie sprawdzą się w biurowcach, fabrykach, kompleksach mieszkalnych. Umożliwiają sterowanie domofonem z poziomu telefonu komórkowego.

Serwis domofonów

W ramach naszych usług, prowadzimy serwis domofonów i serwis systemów domofonowych. Niezależnie od rodzaju instalacji, wykonujemy przeglądy okresowe domofonów, konserwację a w przypadku wykrycia lub zgłoszenia usterki domofonu, przystępujemy bezzwłocznie do naprawy.