Monitoring wideo obiektu to dodatkowa ochrona, pozwalająca na identyfikację zdarzenia za pomocą odtworzenia zarchiwizowanego obrazu z kamer. System monitoringu wizyjnego może być wyposażony w wiele ciekawych funkcjonalności takich jak; detekcja ruchu, system rozpoznawania twarzy, system rozpoznawania tablic rejestracyjnych czy detekcję zaginionego przedmiotu i rozpoznawanie kierunku poruszających się przedmiotów i osób.

Dla uzyskania najlepszej jakości obrazu stosujemy kamery hybrydowe TURBO HD, AHD, HD CVI w rozdzielczościach full HD (1080p) i wyższych oraz tradycyjne kamery IP wysokiej rozdzielczości. Kamery realizujące funkcję rozpoznawania tablic rejestracyjnych lub twarzy, można zintegrować z systemem kontroli dostępu, systemem szlabanowym. Takie rozwiązania często są wykorzystywane w systemach parkingowych. System monitoringu można również połączyć z systemem video domofonowym jako dodatkowe kamery. W systemie alarmowym kamery można wykorzystać do dodatkowej weryfikacji alarmu. Taka integracja pozwala na zmniejszenie fałszywych alarmów z czujników zewnętrznych.

Monitoring do domu - kamery

Monitorowanie domu mieszkalnego znacznie zwiększa bezpieczeństwo i odstrasza potencjalnych wandali i złodziei. Instalacja kamer w domu czy na działce, pozwala na bieżącą obserwację i rejestrację obrazu z kamer. Zyskujemy pełną kontrolę obecności osób na posesji. Na zewnątrz instalujemy kamery z oświetlaczami podczerwieni, pozwalającymi na monitoring działki w nocy. Kamery do domu to nie tylko kamery zewnętrzne ale również wewnętrzne. Montowane są bezpośrednio w pomieszczeniach mieszkalnych w postaci ukrytych kamer miniaturowych do domu. Takie rozwiązania sprawdzają się doskonale przy małych dzieciach i opiekunkach do dzieci lub przy osobach starszych. Monitoring opiekunki do dziecka zapewni nam kontrolę nad tym, co się dzieje w domu podczas naszej nieobecności. Obraz z kamer możemy oglądać zdalnie za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu. System monitoringu może być zintegrowany z systemem alarmowym i służyć do weryfikacji fałszywych alarmów.

Monitoring do biura, firmy lub sklepu

Kamery do biura dają możliwość weryfikacji zachowań pracowników w trakcie pracy. Montaż kamer w biurze mobilizuje personel do bardziej dokładnej i wydajnej pracy. Montaż kamer przemysłowych w sklepie zmniejsza ryzyko kradzieży i pozwala na weryfikację zachowań klientów. Kamery do sklepu to podstawa bezpieczeństwa kasjera. Montaż specjalnej kamery na kasę monitoruje każde otwarcie szuflady z gotówką, patrząc kasjerowi na ręce i obserwując jednocześnie klienta. W przypadku dużych firm, monitoring pozwala na globalną obserwację tego, co się dzieje w całej firmie. Monitoring do firm będzie się składał z różnego typu kamer. Będzie monitorował teren wokół jak i w samej firmie. Systemy takie są często zintegrowane z kontrolą dostępu lub z systemami parkingowymi. W firmach produkcyjnych montujemy kamery monitorujące proces produkcji. W niektórych branżach jest to bardzo istotne ze względu na utrzymanie wysokiej jakości produktów.

Serwis kamer i systemów monitoringu

Oferujemy usługę serwisowania systemów monitoringu i kamer. W ramach usługi serwisowej przeprowadzamy przegląd kamer, czyszczenie obiektywów oraz przegląd całej instalacji monitoringu. Usługa ta obejmuje również naprawę kamer w przypadku wykrycia nieprawidłowości działania. Przeglądy kamer dokonywane są regularnie według ustalonego harmonogramu. Usługa serwisowa pozwala na utrzymanie systemu monitoringu w ciągłej sprawności.