Ochrona sklepów, złotników, jubilerów. Złotnicy czy sklepy jubilerskie przez wzgląd na charakter swojej działalności, posiadanie i przechowywanie wartościowych przedmiotów, kamieni szlachetnych czy rzadko spotykanych kruszców o wysokiej wartości, są łakomym kąskiem dla przestępców. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem odpowiednich zabezpieczeń w lokalu.

System zadymiania. Ochrona dymem.

Ochroń sklep jubilerski przed rabunkiem! System zadymiania to bardzo skuteczny środek przeciwdziałania włamaniu, który możemy zastosować praktycznie wszędzie, niezależnie od wielkości pomieszczenia. To także skuteczna ochrona magazynu. Celem systemu generowania mgły ochronnej czy dymu ochronnego jest ograniczenie napastnikowi widoczności, ochrona mienia oraz życia i zdrowia personelu. Generator dymu czy mgły zaczyna działać tuż po wykryciu przez czujniki obecności intruza. W bardzo szybkim tempie wytwarza duże ilości gęstego dymu. Ogranicza widoczność i zdolność poruszania się po pomieszczeniu, potencjalnego włamywacza, co uniemożliwia bandytom kontynuowanie rabunku czy napaści. Złodziej traci orientację, a odpowiednie służby zyskują czas na reakcję. Antykradzieżowy system zadymiania jest bezpieczny zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i całkowicie nieszkodliwy dla wyposażenia wnętrza obiektu, w którym został zastosowany. Dlatego nie musisz martwić się, że użyte zabezpieczenie uszkodzi drogocenne przedmioty. Urządzenia są zgodne z Europejskimi standardami EN-50131-8.

Systemy alarmowe w oparciu o czujniki sejsmiczne.

Czujniki sejsmiczne, pozwalają zapewnić ochronę kas pancernych czy sejfów. Alarm uruchomi każda siłowa próba dostania się do wnętrza zabezpieczanego obiektu, np. przy pomocy wiertarki, szlifierki, obcinarki, palnika czy ładunków wybuchowych, otwarcie drzwi lub pokrywy czy też oderwanie go od podłoża.

Systemy alarmowe w oparciu o czujniki zmiany położenia przedmiotu

Jak zabezpieczyć wartościowy produkt znajdujący się w sali sprzedażowej? Wystarczy wyposażyć go w czujnik zmiany położenia. Czujniki te reagują na wszelkie zmiany w położeniu przedmiotu, do którego zostały zainstalowane. Ktoś wyjął z gabloty drogocenną kolię z podpiętym czujnikiem? System automatycznie to zasygnalizuje. Pomoże to w szybki i skuteczny sposób, wyeliminować straty wynikające z kradzieży.

Systemy alarmowe w oparciu o mikrofalowe czujniki ruchu

Czujniki ruchu, to rodzaj zabezpieczenia przed kradzieżą, pozwolą nam wykryć przy pomocy fal elektromagnetycznych, poruszające się w obrębie ich zasięgu obiekty. Gdy włamywacz znajdzie się w zasięgu czujek, fale elektromagnetyczne uruchomią alarm, który da nam znać, że osoba niepowołana znajduję się na terenie naszego sklepu. Szybka reakcja systemu alarmowego w sklepie pozwoli nam przestraszyć złodzieja, przyśpieszyć czas reakcji służb i znacznie skrócić czas swobodnego przemieszczania się intruza po obiekcie.

Monitoring sklepów

Monitoring dla jubilera czy złotnika to pozycja niemal obowiązkowa, dla osób chcących chronić swój punkt sprzedaży. Monitoring do sklepu czy zaplecza pozwala nam nie tylko śledzić bieżącą sytuację, ale też wrócić do danych wydarzeń i je odtworzyć. Monitoring zaplecza pozwala nam mieć stały nadzór nad przechowywanym tam towarem oraz pozwala kontrolować osoby, które się tam znajdują. Wysoka rozdzielczość zastosowanych kamer oraz opcja taka jak rozpoznawanie twarzy, pozwolą w szybki sposób zidentyfikować złodzieja czy napastnika, ale też wyjaśnić sporne kwestie. Możliwość detekcji zaginionego przedmiotu ułatwi nam jego zlokalizowanie, co jest szczególnie istotne w pracy z wartościowymi przedmiotami, jak np. biżuteria.
Wykonywane przez naszą firmę usługi są zgodne i przestrzegane z wymogami obowiązujących norm oraz ustaw i rozporządzeń.

Świadczymy usługi serwisowe, a także konserwację i przeglądy techniczne oferowanych urządzeń.