Control 4 – system inteligentnego domu, skrojony na miarę Twoich potrzeb! Szukasz inteligentnego systemu, który pozwoli Ci zarządzać, niemal wszystkimi elektronicznymi urządzeniami w Twoim domu? System Control 4 to idealne rozwiązanie!
Smart Dom to możliwość zaoszczędzenia czasu, pieniędzy oraz niezwykły komfort i wygoda.

Inteligentny dom-System Control 4, umożliwia:

  • Sterowanie urządzeniami audio-video Multiroom pozwala na zarządzanie telewizorami w całym domu. Gdy dzieci zapomną wyłączyć TV, System Control 4 – zrobi to za nie. Dodatkowo odpowiednio rozmieszczone nagłośnienie, daje możliwość delektowania się dźwiękami ulubionej muzyki w wybranych pomieszczeniach. Poza tym dzięki systemowi audio inteligentny dom powiadomi nas, za pomocą komunikatu głosowego, gdy np. wyjdziemy i zapomnimy zamknąć drzwi.
  • System Control 4 to sterowanie światłem w całym domu oraz na zewnątrz. Włączyć/wyłączyć oraz regulować ich kolor czy natężenie dzięki ściemniaczowi. Raz ustawione parametry, system będzie kontynuował samodzielnie do czasu wprowadzenia kolejnych zmian. Dzięki temu inteligentny budynek będzie wiedział, kiedy światło powinno być włączone oraz z jakim natężeniem, a kiedy powinno być zgaszone.
  • System inteligentnego zacieniania pozwoli sterować roletami, markizami, żaluzjami, dostosowując je do Twoich bieżących potrzeb. System samodzielnie będzie, podnosił je i opuszczał w określonych porach. Tak, aby budziły nas subtelne promienie słońca, wieczorem zaś ukrywały przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i zapewniały prywatność. Pozwala nam także zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dzięki uniesionym roletom możemy pozorować nasz pobyt w domu, wprowadzając w błąd potencjalnego włamywacza. Możemy je także zdalnie zamykać. W razie zagrożenia system automatycznego podnoszenia rolet uniesie je, tworząc nam drogę ewakuacji.
  • Kontrolowanie temperatury wewnątrz budynku. System Control 4 daje możliwość sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją oraz rekuperacją, sprawia, że nie musimy się martwić, o to, czy po ciężkim dniu wrócimy do zimnego wnętrza. Wystarczy ustawić komfortową dla nas temperaturę, a system pozwoli na automatyczne dostosowanie jej do naszych preferencji. Aby zapewnić nam oszczędzanie energii, system sam zmniejszy temperaturę bądź wyłączy ogrzewanie, gdy nie będzie nas w domu, natomiast zwiększy ją po naszym powrocie. Dostosuje się także do zmiennej pogody czy otwartych w danym pomieszczeniu okien. Automatyczna rekuperacja to pewność, że oddychasz wolnym od pleśni, zdrowym powietrzem bez nakładu sił. System zrobi wszystko za Ciebie.
  • Integracja inteligentnego domu z kamerami Mieć stały podgląd z kamer zainstalowanych w domu. Dzięki inteligentnemu systemowi możemy obserwować co dzieje się w domu i jego otoczeniu, gdy nas w nim nie ma. Będąc w pracy czy na wakacjach; z poziomu laptopa, tabletu czy smartfona; jesteśmy w stanie połączyć się z naszym domowym monitoringiem.
  • Automatyczne sterowanie bramą wjazdową i furtką. System Control 4 to nie tylko możliwość sterowania urządzeniami znajdującymi się w domu, to także możliwość zarządzania urządzeniami znajdującymi się w jego otoczeniu. Urządzenia znajdujące się w garażu czy ogrodzie, będą ze sobą współpracować. Odpowiednie zaprogramowanie systemu, pozwoli bramie wjazdowej automatycznie rozpoznać domowników, umożliwiając im wjazd na posesję. Gdy nie będzie Cię w domu, a pojawi się kurier z przesyłką, inteligenty dom połączy się bezpośrednio z Twoją komórką. Umożliwi Ci to, wpuszczenie kuriera na teren posesji i ponowne zablokowanie furtki, gdy ten już opuści Twój teren.
  • Otwieranie drzwi wejściowych na odcisk palca po zeskanowaniu linii papilarnych, dzięki zastosowaniu systemu biometrii. W inteligentnym domu System Control 4 możemy zarządzać dostępem do jego wnętrza za pomocą skanera linii papilarnych. Nie musimy już zaprzątać sobie głowy pamiętaniem o kluczu. Mamy pewność, że nie zostanie on zgubiony ani skradziony.
  • Zdalne otwieranie i zamykanie drzwi. System pozwala nam sterować zamkiem w drzwiach. Blokować go elektronicznym ryglem lub zwalniać blokadę, otwierając drzwi i umożliwiając wejście do środka budynku zaufanych osób podczas naszej nieobecności.

Bezproblemowy montaż w każdym budynku

Smart Home to rozwiązanie, które można zastosować nie tylko w nowo powstających budynkach, ale też tych już zamieszkałych. System Control 4 daje nam możliwość instalacji klasycznej za pomocą rozprowadzonej instalacji przewodowej oraz bezprzewodowej. Dzięki czemu nie musimy martwić się o dodatkowe koszty remontu.