Systemy kontroli dostępu dla firm. Bardzo popularne rozwiązanie w większych firmach, gdzie dostęp pracowników do poszczególnych pomieszczeń jest ograniczony. Na bazie takich systemów buduje się kontrolę dostępu do biura czy magazynu. W biurowcu może to być kontrola dostępu całego piętra zintegrowana z windą. Kontrola dostępu do windy pozwoli danej osobie dostać się tylko na dozwolone piętro. Rozwiązań i zastosowań jest wiele.

Proste systemy kontroli dostępu mogą też być stosowane w mniejszych instalacjach zastosowanych w małych firmach. W przypadku wspólnot mieszkaniowych często instaluje się kontrolę dostępu do obsługi parkingu. Taka kontrola na parking będzie bezpośrednio sterowała szlabanem wjazdowym, tak aby niepowołane osoby nie miały wstępu.

Rozwiązania w systemach kontroli dostępu

Najtańszą a zarazem najstarszą technologią identyfikacji osób są zamki szyfrowe. Minusem tego typu rozwiązań jest konieczność pamiętania kodu i dyskretne „wbijanie kodu do klawiatury”, tak aby nikt niepożądany nie widział. Dzisiaj jednak najczęściej stosowanym rozwiązaniem są czytniki zbliżeniowe. Trzeba tylko nosić ze sobą identyfikator. Identyfikatory zbliżeniowe mogą nieć różną postać. Mogą to być karty i breloki zbliżeniowe, mogą też mieć formę opasek, naklejek, wszywek. W bardziej zaawansowanych systemach możemy się spotkać z czytnikami biometrycznymi. Kontrola dostępu na odcisk palca czy skan siatkówki ma swoje zalety w postaci wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Posiada jednak ograniczenia, które wynikają z warunków jakie muszą być spełnione, aby odczyt biometryczny był prawidłowy. Przykładowo, rozwiązania biometryczne na odcisk palca, nie są polecane do zakładów produkcyjnych, gdzie ręce mogą być zabrudzone smarami lub innymi czynnikami. Decydując się na instalację kontroli dostępu, należy rozważyć wiele czynników i wybrać rozwiązanie, które technologicznie sprawdzi się najlepiej.

Integracje w systemach kontroli dostępu

Najczęściej spotykana integracja, to połączenie systemu kontroli dostępu z systemem rejestracji czasu pracy. Rozwiązanie to pozwala na przesyłanie do księgowości zestawień godzin pracy poszczególnych pracowników. Inne rozwiązania integracyjne, to wykorzystanie w systemach kontroli dostępu kamer z lokalnego monitoringu. Tak zwane rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. Systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych, mogą sterować szlabanami na parkingach, identyfikując pojazdy, które są uprawnione do wjazdu. Kolejny przykład integracji systemu kontroli dostępu, to integracja z systemem alarmowym, pozwalając na automatyczne uzbrajanie i rozbrajanie systemu alarmowego. Wykonujemy instalacje systemów kontroli dostępu w dowolnych wariantach i integracjach, dbając o jak najlepsze dopasowanie do potrzeb klienta.

Serwis systemów kontroli dostępu

W ramach świadczonych usług, oferujemy profesjonalny serwis systemu kontroli dostępu. Wykonujemy okresowe przeglądy kontroli dostępu, zapewniamy materiały techniczne w postaci kart zbliżeniowych, breloków i innych transponderów. W ramach umowy możemy również przejąć zarządzanie systemem kontroli dostępu według określonych wytycznych. Serwis to nie tylko konserwacja systemu ale również jego naprawa w przypadku awarii. Naprawa systemów kontroli dostępu jest dokonywana najczęściej w systemie 24h. Oznacza to, iż w przypadku poważniejszej usterki, staramy dostarczyć rozwiązanie zastępcze na czas naprawy, tak aby bezpieczeństwo chronionych pomieszczeń nie zostało naruszone.